Ile zarabiają aktorzy w Polsce?

Zawody bywają różne. Jedne bezpieczne, a drugie mniej bezpieczne. Jedne sprawiające przyjemność, a inne wykonywane są z potrzeby zarobkowania. Bywają też zawody mniej, lub bardziej wyczerpujące człowieka, a dokładnie jego fizyczność, lub psychikę. Do takich obciążających psychikę zawodów należy zawód aktora. Wiele osób zastanawia się nad tym, ile zarabiają aktorzy w Polsce ? Tym bardziej, że pęd do tego zawodu jest wielki.

Wielu młodych ludzi i to niezależnie od płci pragnie zostać aktorem. Jedni podejmują naukę na stosownym kierunku studiów, a inni bez aktorskiego wykształcenia próbują swoich sił chodząc na castingi i licząc na to, że zostaną wybrani do jakiejś roli. Skutek bywa różny, gdyż zazwyczaj na castingi przychodzi wielu kandydatów, a wybrany może być jeden kandydat, a najwyżej kilku. Czasem ludzie nie związani z branżą aktorską i filmową przeglądają statystyki i dane przedstawiające zarobki aktorów, bo są ciekawi ile zarabiają aktorzy w Polsce i na świecie.

Oczywiście rozbieżności pomiędzy wynagrodzeniem w Polsce, a na świecie są ogromne. Nie można porównywać zarobków w branży filmowej w krajach zachodnich, ze stawkami w Polsce. Jednak i w naszym kraju niektórzy aktorzy również zarabiają sporo. Ze szczególnym uwzględnieniem słowa „niektórzy”. I tak przykładowo odpowiadając na pytanie: ile zarabiają aktorzy w Polsce ? Ci najbardziej znani i popularni, którzy są wprost rozrywani do ról filmowych i teatralnych mogą zarobić nawet od 6 do 9 tysięcy zł. za dzień na planie filmowym. Jednak jest to grupa nieliczna w Polsce, która tyle zarabia w jeden dzień. Zazwyczaj zarobki polskich aktorów są niższe i bardzo zróżnicowane. Bywa, że aktor otrzymuje nieco ponad 1 tysiąc zł. za dzień filmowy, a inny ponad 3 tysiące. W tym zawodzie rozbieżność gaży jest ogromna. Zresztą podobnie, jak i na całym świecie. Biorąc jednak pod uwagę styl życia wielu gwiazd filmowych w Polsce można wyciągnąć wniosek, że nie jest aż tak źle z ich wynagrodzeniem. Jednak nie wszyscy aktorzy mają tyle szczęścia. Wielu aktorów nieotrzymujących propozycji zawodowych ima się innych zajęć, by utrzymać siebie i rodzinę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *