Co trzeba zrobić by zostać aktorem?

Aktorstwo to przez wiele osób bardzo pożądana profesja. Powodem tego jest przede wszystkim sława i popularność, jakiej doświadczają aktorzy. Osoby, które oglądają filmy i spektakle teatralne, obserwują, jak wielką sławą cieszą się aktorzy, jak są podziwiania i kochani przez fanów. A dobrzy i sławni aktorzy zarabiają przy tym często ogromne pieniądze. Słowem, wielu osobom aktorstwo kojarzy się z samymi superlatywami: pieniędzmi, sławą, podziwem i blichtrem. Udział w ponadczasowym filmie to z kolei sława na lata.

I z tych właśnie powodów, wiele osób marzy o zostaniu aktorem. Jest to częste szczególnie śród nastolatków. Z wiekiem to się oczywiście zmienia i mija, ale całkiem pokaźny odsetek osób dopina swego. Stąd też, wiele osób zastanawia się, co trzeba zrobić by zostać aktorem, być równie sławnym i bogatym, jak gwiazdy Hollywoodu. Cóż, gotowej i sprawdzającej się w każdym przypadku recepty nie ma, ale jest kilka dróg, którymi można podążyć na drodze do zostania pierwszoplanowym aktorem w znanej produkcji filmowej.

Teoretycznie najlepszy sposób, a w wielu przypadkach obligatoryjny, to ukończenie szkoły filmowej lub teatralnej. Szkoła taka, będąca często uczelnią wyższą, daje z jednej strony dokument uprawniający do podjęcia pracy np. w teatrze, a z drugiej strony daje niezbędne przygotowanie warsztatowe. W Polsce działa co najmniej kilka szkół filmowych i teatralnych, które cieszą się popularnością.

Jednakże nie każdy aktor, nawet znany, ukończył specjalistyczną uczelnię. Wiele osób chciałoby wiedzieć na pewno co trzeba zrobić by zostać aktorem, a nie musieć kończy szkoły aktorskiej. Na pewno trzeba mieć wiele szczęścia. Często znani aktorzy zaczynają od pracy w innych pokrewnych branżach, jak muzyka czy modeling, i wytrwale chodzą na castingi. Jednakże i w takim przypadku potrzebny jest zarówno talent, jak i umiejętności. Czasem zdarza się, że reżyserzy celowo szukają osób niezwiązanych z branżą aktorską, aby obsadzić ich w jakiejś roli. Generalnie aktorstwo to specyficzna branża, ale nie rządzi się ona sztywnymi regułami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *