Co nam daje oglądanie filmów?

Nie ma chyba takiej osoby która nie lubi, przynajmniej od czasu do czasu, obejrzeć sobie jakiegoś filmu, jak nie w kinie to przynajmniej w telewizji. Jeśli są takie osoby, to na pewno należą do wyjątków. Zdecydowana większość ludzi filmy ogląda tak często, jak się tylko da. Mnóstwo osób filmy wypożycza, ściąga z sieci, kupuje w telewizjach typu vod czy namiętne chodzi do kina. Miłośnicy filmów różnią się jedynie między sobą powodami, jakimi kierują się w wyborze filmów do oglądania.

To co nam daje oglądanie filmów to przede wszystkim świetna rozrywka. Dobry film, niezależnie od gatunku, jest doskonałym sposobem na spędzenie półtorej godziny czy dwóch, a nawet więcej. Na dobrej komedii można się pośmiać, na melodramacie wypłakać, na sensacyjnym podnieść sobie poziom adrenaliny, a na thrillerze czy horrorze pobać się. Wiele osób ma swoich ulubionych aktorów i celowo wybiera filmy właśnie z nimi w głównych rolach. Fani lubią swoich ulubieńców za klasę, grę aktorską, urodę czy inne zalety.

Filmy, niezależnie od ich rodzaju, to też świetny sposób na poznawanie świata, zarówno ludzi, jak i otaczającej nas rzeczywistości. Oglądając produkcje filmowe człowiek może zastanowić się, jak zachowałby się w danej sytuacji, czy zareagowałby podobnie, jak bohaterowie filmu. To też świetny sposób na porównanie sytuacji filmowych do podobnych scen z własnego życia. Ponadto, to co nam daje oglądanie filmów to także przyswajanie wiedzy typowo praktycznej, o świecie, o realiach życia w innych częściach świata, o cywilizacji, o kulturze czy wszelkich innych aspektach życia. Można wówczas porównać własne otoczenie z tym, które jest w innych zakątkach globu. A w przypadku filmów fikcyjnych pracuje nasza wyobraźnia i możemy poznać tajniki wyobraźni autorów takich filmów.

Niezależnie od ulubionych gatunków, każdy film niesie za sobą jakąś korzyść. Czasem jest ona mniejsza, czasem większa, czasem błaha, a czasem poważna. Nie ma jej tylko, gdy film jest naprawdę kiepski, ale tego możemy uniknąć, czytając recenzje przed obejrzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *